ورزشی

تمدید با مسی: توفان بزرگ در انتظار پی‌اس‌جی

تمدید قرارداد با لیونل مسی در نگاه اول یک موفقیت بزرگ برای پی‌اس‌جی است ولی در واقع پاریسی‌ها باید منتظر توفانی بزرگ باشند.

به گزارش “ورزش سه”، پی‌اس‌جی این روزها سخت در تلاش است تا قرارداد لیونل مسی را یک فصل دیگر نیز تمدید کند و با خود بازیکن به توافق اولیه نیز رسیده ولی این موضوع که می‌تواند اتفاقی مثبت برای باشگاه پاریسی باشد، ممکن است تبعات سنگینی را نیز به همراه داشته باشد و انگار پی‌اس‌جی یک روز هم آرام ندارد.

همچنان زخم فینال جام جهانی التیام نیافته و اختلاف بین لیونل مسی و کیلیان امباپه از بین نرفته است. زخمی که ممکن است با تمدید قرارداد مسی و درخواست‌های او از ناصر الخلیفی، عمیق‌تر هم بشود.

1787476

در فینالی که سه هفتۀ پیش برگزار شد و آرژانتین با رهبری مسی در ضربات پنالتی فرانسه کیلیان امباپه را شکست داد، این دو بازیکن در درون زمین به معنای واقعی کلمه جنگیدند و برخوردهای کنایه‌آمیزی نیز بینشان رخ داد. درنهایت مسی بود که مرد بزرگ فینال لقب گرفت و علی‌رغم هت‌تریک امباپه، هم جام را بالای سر برد و هم بهترین بازیکن رقابت‌ها شد.

کریستوف گالتیه، مربی پی‌اس‌جی، در واکنش به شایعه اختلاف بین مسی و امباپه در نشست خبری هفته قبل خود گفت: «در چند ماهی که من اینجا هستم، حتی یک رفتار بد از مسی ندیده‌ام. هیچ اختلافی بین مسی و امباپه نیست و کیلیان پس از بازی فینال، رفتاری واقعاً حرفه‌ای و جوانمردانه داشت و به مسی تبریگ گفت.»

مسی چند روز پیش به تمرینات پی‌اس‌جی برگشت و به‌شدت مورد استقبال کادر فنی و هم تیمی‌هایش قرار گرفت؛ اما یک نفر غایب بزرگ تمرین بود. در روز بازگشت مسی، کیلیان امباپه کیلومترها دورتر در نیویورک تعطیلات را سپری می‌کرد ولی او به‌زودی باید برگردد و همه منتظر برخورد او و مسی هستند.

مسی و امباپه تا کجا این همزیستی مسالمت‌آمیز را ادامه خواهند داد؟

فراموش نکنید که کیلیان امباپه همین چند ماه پیش قراردادش با پی‌اس‌جی را تمدید کرد تا مرد اول پروژۀ باشگاه باشد. او پیشنهاد رئال را رد کرد تا شمارۀ یک پاریس باشد ولی تمدید با لیونل مسی یعنی اینکه پاریس روی فوق‌ستارۀ آرژانتینی حداقل یک سال دیگر حساب خواهد کرد. قهرمانی جام جهانی ضرب شست محکمی از سوی مسی بود و بار دیگر تأکید کرد که او شمارۀ یک دنیا و پی‌اس‌جی است. همچنین مسی ممکن است از الخلیفی درخواست کند تا نیمار را نیز حفظ کند. همه می‌دانیم که بین نیمار و امباپه مدت‌هاست که اختلاف وجود دارد. تمدید با مسی یعنی تنگ‌تر شدن عرصه بر امباپه و کسی چه می‌داند، شاید او قید پول بیشتر را بزند و بار دیگر به رئال نزدیک شود. در نگاه اول، تمدید با مسی موفقیت بزرگی برای پی‌اس‌جی محسوب می‌شود ولی درواقع توفان بزرگی در راه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *