علم و تکنولوژی

تهدید گوگل و اپل از طرف ایلان ماسک؛ رقیب آیفون و گوشی‌های اندرویدی می‌سازم!

طی سال‌های گذشته شایعات زیادی در مورد احتمال ساخت گوشی تسلا منتشر شده ولی هیچوقت این گزارش‌ها از حد شایعات عبور نکرده‌اند. با این حال حالا ایلان ماسک اعلام کرده که اگر گوگل و اپل در پلی استور و اپ استور به فکر حذف و ایجاد محدودیت برای توییتر باشند، او به طور جدی‌تری روند ساخت رقیب برای آیفون و گوشی‌های اندرویدی را در پیش می‌گیرد.

بعد از اینکه ایلان ماسک توییتر را تصاحب کرد، او تغییرات گسترده‌ای را عملی کرده‌ است. به عنوان مثال بعد از برگزاری نظرسنجی در مورد بازگشت اکانت‌های تعلیق شده، او تصمیم گرفته این اکانت‌ها را بار دیگر به این پلتفرم برگرداند. همچنین در مورد بازگشت دونالد ترامپ به توییتر هم او یک نظرسنجی دیگر برگزار کرده بود که میلیون‌ها نفر به بازگشت او رای دادند و ایلان ماسک هم اکانت او را دوباره فعال کرد.

ایلان ماسک که بارها اعلام کرده طرفدار بدون قید و شرط آزادی بیان است، این رویکرد او ممکن است توییتر را با چالش‌های زیادی روبرو کند و این پلتفرم به نقض قوانین وضع شده از طرف اپ استور و پلی استور متهم شود. همین موضوع گمانه‌زنی‌هایی را در مورد احتمال حذف توییتر از پلتفرم‌های نرم‌افزاری اپل و گوگل ایجاد کرده است. اگرچه هنوز گزارش موثقی در مورد حرکت گوگل و اپل به این سمت منتشر نشده، اما در هر صورت ایلان ماسک پیش‌دستی کرده و گفته در این صورت، او گوشی رقیب آیفون و گوشی‌های اندرویدی راهی بازار می‌کند. البته این اولین باری نیست که ایلان ماسک علیه اپل و گوگل صحبت می‌کند.

همانطور که گفتیم در مورد گوشی تسلا سال‌هاست گزارش‌های مختلفی منتشر می‌شود اما در هر صورت ممکن است توییتر به انگیزه‌ی کافی برای ساخت این گوشی تبدیل شود. باید خاطرنشان کنیم ساخت این گوشی از طرف کارکنان و مهندسان گوگل چندان هم عجیب و دور از ذهن نیست. همانطور که احتمالا می‌دانید، مهندسان این شرکت در زمینه‌ی نرم‌افزاری، چیپست و بسیاری از فناوری‌هایی که در گوشی‌های هوشمند استفاده می‌شوند، سابقه زیادی دارند.

البته از سوی دیگر باید بگوییم که این فعلا فقط یک تهدید است و با توجه به سابقه‌ای که از حرف‌های ایلان ماسک سراغ داریم، تمام تهدید‌های او لزوما به واقعیت تبدیل نمی‌شود. در نهایت حتی اگر گوگل و اپل هم این اپ را از پلتفرم‌های نرم‌افزاری خود حذف کنند، کاربران در نهایت می‌توانند به راحتی از طریق مرورگر به توییتر دسترسی داشته باشند. اما در هر صورت واقعیت این است که چنین کاری توییتر را تحت فشار زیادی قرار می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *